Dział: PRASA

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przegląd Sportowy" zwalnia korespondentów regionalnych

Od czerwca "Przeglądem Sportowym" będzie kierował Paweł Wołosik

Ringier Axel Springer Polska w ramach zwolnień grupowych rozstaje się z korespondentami regionalnymi "Przeglądu Sportowego": Michałem Guzem, Leszkiem Błażyńskim i Maciejem Sypułą.

Michał Guz jest korespondentem tytułu na Dolnym Śląsku, Leszek Błażyński – na Górnym Śląsku, a Maciej Sypuła – w Poznaniu.

W rozmowie z "Presserwisem" Błażyński potwierdza, że rozstanie odbyło się z inicjatywy pracodawcy, nie chce jednak komentować sprawy. Guz podkreśla, że firma zaproponowała mu "godziwe warunki" rozstania. - Określiłbym sposób, w jaki to się odbyło, jako rycerski. Zrobili więcej, niż wymaga kodeks pracy. Maciek Sypuła dołączył do nas stosunkowo niedawno, ale Leszek i ja należeliśmy do pracowników z najdłuższym stażem - dodaje Guz. Na razie nie rozmawiał jeszcze o tym, kiedy dokładnie zakończy współpracę z dziennikiem.

We wtorek nie udało nam się skontaktować z Pawłem Wołosikiem, p.o. redaktorem naczelnym "PS". "Z szacunku do zwalnianych osób, wszystkie decyzje personalne będą omawiane bezpośrednio z pracownikami, których dotyczą i nie będą komentowane przez spółkę" - napisała nam Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager RAS Polska.

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych, mają one zakończyć się do 30 czerwca. Spółka tłumaczy, że zwolnienia "są wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy". Według naszych informacji z firmą w ramach zwolnień grupowych pożegna się 90 osób na etatach i 60 współpracowników.

W poniedziałek spółka ogłosiła, że naczelnym "PS" od czerwca będzie Paweł Wołosik, dotychczasowy zastępca redaktora naczelnego, ostatnio p.o. naczelny. Wicenaczelnym będzie Kamil Wolnicki, a Jacek Stańczyk obejmie stanowisko redaktora naczelnego serwisów sportowych online.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.