Dział: PRASA

Dodano: Maj 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Cieśla i Anna Kiedrzynek rozstają się z "Newsweekiem"

Wojciech Cieśla w "Newsweek Polska" pracował od 2008 roku (screen: YouTube/Newsweek Polska)

Ringier Axel Springer Polska rozpoczął wręczanie wypowiedzeń w ramach zwolnień grupowych. Jak udało nam się ustalić, z tygodnikiem "Newsweek Polska" rozstaje się Wojciech Cieśla, a z Newsweek.pl Anna Kiedrzynek.

Wojciech Cieśla w rozmowie z "Presserwisem" potwierdza, że otrzymał wypowiedzenie w ramach zwolnień grupowych. Cieśla w "Newsweek Polska" pracował od 2012 roku, wcześniej był dziennikarzem m.in. "Gazety Wyborczej", "Rzeczpospolitej" i "Dziennika. Polska Europa Świat". W 2009 roku zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Dziennikarstwo śledcze za artykuł "Jak zarabia Transparency International?".

Anna Kiedrzynek była dziennikarką Newsweek.pl, wcześniej pracowała w "Gazecie Wyborczej" i "Dzienniku Gazecie Prawnej".

RAS Polska pod koniec kwietnia ogłosił przeprowadzenie zwolnień grupowych, które mają się zakończyć do 30 czerwca. Spółka tłumaczy w komunikacie, że są one "wynikiem dostosowania działalności do przedstawionej w zeszłym roku struktury oraz strategii. Nowe wyzwania związane z pandemią koronawirusa przyspieszyły konieczność podjęcia tych decyzji w celu utrzymania stabilnej kondycji finansowej firmy". Z naszych informacji wynika, że pracę ma stracić około 90 pracowników etatowych i 60 współpracowników.

Jak informowaliśmy wczoraj, z kilkoma korespondentami lokalnymi rozstaje się wydawany przez spółkę "Przegląd Sportowy". Pracę stracą Michał Guz, Leszek Błażyński i Maciej Sypuła.

O zwolnienia zapytaliśmy RAS Polska. "Z szacunku do zwalnianych osób, wszystkie decyzje personalne będą omawiane bezpośrednio z pracownikami, których dotyczą i nie będą komentowane przez spółkę" - odpisała nam Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager spółki.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(JSX, 21.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.