Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP

Jacek Kurski obecnie jest doradcą zarządu TVP (fot. Piotr Molecki/East News)

Jacek Kurski, którego w marcu ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej odwołała Rada Mediów Narodowych, ma wrócić do zarządu spółki.

"@KurskiPL wraca do zarządu TVP. Rada Mediów Narodowych ma dwa dni na głosowanie" - napisała na Twitterze Elżbieta Rutkowska z "Dziennika Gazety Prawnej".

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański potwierdził "Presserwisowi", że zarządził głosowanie korespondencyjne w tej sprawie. - Z wnioskiem o powołanie pana Jacka Kurskiego do zarządu telewizji zwrócił się do mnie prezes TVP pan Maciej Łopiński. Uznałem trafność tego wniosku - informuje Czabański.

Maciej Łopiński, p.o. prezesa TVP, zapowiedział niedawno, że nie będzie ubiegał się o fotel prezesa telewizji po wyborach prezydenckich. Mówił, że najlepszym kandydatem będzie właśnie Jacek Kurski.

W marcu Rada Mediów Narodowych odwołała Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Łopiński został p.o. szefa telewizji, a Kurski doradcą zarządu. Już wtedy w TVP można było usłyszeć, że Kurski może wrócić na stanowisko prezesa po wyborach prezydenckich.

CZYTAJ TEŻ: 

⇒ W TVP dalej będzie rządzić Kurski, bez zmian w TAI

 Odwołanie Jacka Kurskiego to był teatr, RMN nie miała nic do powiedzenia

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 21.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.