Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 04, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łopiński nie będzie walczył o fotel prezesa TVP, jego faworytem jest Kurski

Maciej Łopiński (z lewej) w fotelu prezesa TVP najchętniej widziałby Jacka Kurskiego (screen: YouTube.com/prezydent.pl, fot. Piotr Molecki/East News)

Maciej Łopiński, p.o. prezesa TVP, zapowiedział w rozmowie z „Super Expressem”, że nie wystartuje w wyborach nowego prezesa telewizji. Jego zdaniem najlepszym kandydatem byłby Jacek Kurski.

W marcu Rada Mediów Narodowych odwołała Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Maciej Łopiński został p.o. szefa telewizji, a Kurski doradcą zarządu. Tuż po wyborach prezydenckich mają odbyć się wybory nowego prezesa TVP. Łopiński w wypowiedzi dla „Super Expressu” zapowiada, że w nich nie wystartuje.

Zapytany, kogo widziałby w fotelu szefa TVP, Łopiński odpowiedział, że Jacka Kurskiego. "Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna” - stwierdził Łopiński.

Jak pisaliśmy w marcu, już wtedy w TVP można było usłyszeć, że Jacek Kurski może wrócić na stanowisko prezesa po majowych wyborach prezydenckich.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 04.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.