Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK: badania Nielsena nie naruszają ustawy o ochronie konkurencji

Nielsen Audience Measurement jest obecnie jedyną firmą prowadzącą badania telemetryczne na polskim rynku (fot. Andrea Piacquadio/Pexels)

Prowadzone przez firmę Nielsen Audience Measurement badania widowni telewizyjnej nie naruszają przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

UOKiK ponad trzy lata temu wszczął postępowanie wyjaśniające, po zawiadomieniu otrzymanym z Telewizji Polskiej. Celem działań prowadzonych przez Urząd było wstępne ustalenie, czy zasady badań Nielsena "mogą stanowić naruszenie przepisów ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów".

- Postępowanie wyjaśniające w sprawie zasad prowadzenia pomiaru widowni telewizyjnej zostało zakończone - informuje Maciej Chmielowski z biura prasowego UOKiK. - Zgromadzony materiał nie dał podstaw do stwierdzenia, że mogło dojść do naruszenia ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów - stwierdza.

Nielsen Audience Measurement jest obecnie na polskim rynku jedyną firmą prowadzącą badania telemetryczne. Jej klientami są wszystkie telewizje, agencje reklamowe i mediowe oraz reklamodawcy. Jacek Kurski, odkąd w styczniu 2016 roku został prezesem TVP, krytykował panel badawczy Nielsena.

Obecnie panel Nielsena liczy 2 tys. gospodarstw domowych. Jak informowaliśmy, w czerwcu powiększyć się ma do 2,5 tys.

Galeria: Najlepsze fotografie prasowe 2005-2020

(KOZ, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.