Dział: RADIO

Dodano: Maj 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Kaczkowski odchodzi z Trójki po 57 latach

Piotr Kaczkowski to kolejny dziennikarz, który odchodzi z Trójki (fot. Piotr Molecki/East News)

Z Programu III Polskiego Radia odchodzi dziennikarz muzyczny Piotr Kaczkowski, który był związany z rozgłośnią od 1963 roku.

Kaczkowski o swojej decyzji poinformował w oświadczeniu, które trafiło do mediów społecznościowych.

"Dzień dobry Domku. Te słowa przez pół wieku towarzyszyły mi na progu Myśliwieckiej 3/5/7. Marzyłem, że tak będzie zawsze. Niestety, od szeregu już lat, dzień po dniu, coraz bardziej blakły i więzły mi w gardle. Decyzja dojrzewała więc we mnie od dawna" - napisał Kaczkowski. "Miałem piękne życie radiowe. Mam nadzieję, że jeszcze wróci. W Trójce kierowanej z miłością i szacunkiem przez kompetentnych ludzi" - dodał.

Piotr Kaczkowski pracował w Trójce od marca 1963 roku. W stacji prowadził wiele audycji, m.in.   "Minimax - wydanie dla fonoamatorów", "Minimax przed północą", "Mini-Max, czyli minimum słów, maksimum muzyki", "Mój magnetofon", "Jazda obowiązkowa", "Kiermasz płyt" "M-3", "Muzyczna poczta UKF", "Pół perfekcyjnej płyty", "Trzecia godzina”, "Zapraszamy do Trójki" i "W tonacji Trójki". W latach 1998-2000 był dyrektorem Programu III Polskiego Radia. Od 2014 roku jest na emeryturze, ale w tym czasie nadal prowadził audycje w Trójce.

Kaczkowski to kolejny dziennikarz, który odchodzi z rozgłośni. Wcześniej swoje decyzje ogłosili m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Metz, Hirek Wrona, Agnieszka Obszańska i Agnieszka Szydłowska.

Piątkowe głosowanie "Listy przebojów Trójki", prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego, wygrała piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dyrektor Trójki Tomasz Kowalczewski zdecydował o unieważnieniu głosowania, bo - jak twierdzi - dokonano "manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy". Stwierdził również, że prowadzący audycję przestawił piosenkę Kazika na 1. miejsce, a "piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(PAZ, 20.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.