Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

RPO pisze do KRRiT ws. zarzutów o stronniczość "Wiadomości"

Grupa obywateli złożyła skargę na paski informacyjne "Wiadomości" (screen: Wiadomosci.tvp.pl)

Rzecznik Praw Obywatelskich prosi Krajową Radę Radiofonii i Telewizji o postępowanie wyjaśniające w sprawie zarzutów o stronniczość pasków informacyjnych "Wiadomości" Telewizji Polskiej.

RPO po kolejnej skardze grupy obywateli na "Wiadomości" TVP 1, w szczególności na paski informacyjne programu, zwrócił się do KRRiT o przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Rzecznik w piśmie do przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego pisze, że autorzy skargi "wskazują na brak bezstronności, niezależności oraz pluralizmu w programach informacyjnych nadawcy publicznego oraz niewypełnianie misji publicznej". RPO przypomina, że "w interesie publicznym, do którego chronienia w ramach w radiofonii i telewizji Rada została powołana, jest zapewnienie rzetelnej i bezstronnej informacji obywatelom". Adam Bodnar dodaje, że w zeszłym roku składał wnioski o przeprowadzenie kontroli w TVP, i podkreśla, że dotychczasowe działania KRRiT "nie zmieniły niepokojącej praktyki publikacji potencjalnie stronniczych materiałów przez telewizję publiczną".

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 11.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.