Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat najbardziej wypełniony reklamami spośród głównych telewizji

W zeszłym tygodniu między 6 a 24 bloki reklamowe w Polsacie trwały średnio 10 minut na godzinę (fot. Andrea Piacquadio/Pexels)

W ostatnich tygodniach Polsat emituje więcej reklam na godzinę niż TVN - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez agencję Wavemaker.

W tygodniu 27 kwietnia - 3 maja, w porównaniu z analogicznym tygodniem rok wcześniej, bloki reklamowe w TVP 1 były krótsze o 31 proc., w TVP 2 - o 29 proc., w Polsacie - o 5 proc., a w TVN - o 18 proc.

Zgodnie z przepisami telewizje w Polsce nie mogą emitować więcej niż 12 minut reklam na godzinę. W tygodniu 27 kwietnia - 3 maja w godz. 6-24 bloki reklamowe w Polsacie trwały średnio 10 minut na godzinę, w TVN - ponad 8 minut, a w TVP 1 i TVP 2 - ponad 5 minut. Jeszcze miesiąc wcześniej więcej reklam niż w Polsacie było w TVN.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Jeżeli nie zostałyby uwzględnione spoty Playera w TVN oraz Ipli i Polkomtelu w Polsacie, czas emisji reklam w tych stacjach byłby krótszy.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 08.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.