Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"LigaPL" z Kanału Sportowego trafi do TVP Sport

LigaPL na antenę TVP Sport trafi od 1 czerwca, o ile wystartuje PKO BP Ekstraklasa (screen: YouTube/Kanał Sportowy)

Jeśli powrócą rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, to na antenie TVP Sport pojawi się "LigaPL", program Kanału Sportowego z YouTube. - Do zakończenia sezonu mamy 11 kolejek i tyle takich programów przewidujemy - oświadczył Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. Przyznał też, że chętnie widziałby Mateusza Borka w roli komentatora tej stacji.

Szkolnikowski był gościem Krzysztofa Stanowskiego podczas transmitowanego późnym wieczorem w środę na YouTube cyklicznego programu "Hejt Park", w którym prowadzący i jego gość rozmawiają z dzwoniącymi do studia widzami. Szkolnikowski zapowiedział m.in., że 18 maja do TVP Sport powróci "Sportowy wieczór", a do końca miesiąca także inne programy zawieszone na czas pandemii.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

"LigaPL" jako uzupełnienie poniedziałkowej ramówki TVP Sport

Zapowiedział też, że z Kanału Sportowego do TVP Sport trafi publicystyczny program o PKO BP Ekstraklasie, w którym byli i obecni piłkarze rozmawiają o futbolu bez udziału dziennikarza prowadzącego. Biorą w nim udział Łukasz Trałka, Jakub Wawrzyniak i Michał Żewłakow oraz czwarty, zmieniający się co tydzień uczestnik. - Ten format bardzo mi się podoba. Jeżeli wystartuje Ekstraklasa, to będziemy go oglądać na naszej antenie. Będzie to doskonałe uzupełnienie naszej poniedziałkowej ramówki, w której mamy już programy piłkarskie - "4-4-2" oraz "Gol" - powiedział Szkolnikowski.

Zawieszone w marcu z powodu pandemii rozgrywki Ekstraklasy mają wrócić pod koniec maja, o ile nie zostaną wykryte przypadki koronawirusa wśród piłkarzy. "LigaPL" zadebiutowałaby w poniedziałek 1 czerwca. Na 30 maja TVP Sport planuje transmisję z meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. 

"LigaPL" dołączy do "Stanu futbolu"

Na antenie TVP Sport pokazywany jest już od dawna program "Stan futbolu" produkowany przez Weszło, którego szefem i właścicielem jest Krzysztof Stanowski (jeden z czwórki właścicieli Kanału Sportowego, oprócz Mateusza Borka, Michała Pola i Tomasza Smokowskiego). "LigaPL" ma być początkiem współpracy pomiędzy publicznym a kolejnym prywatnym nadawcą. W TVP Sport będzie pokazywana w poniedziałkowe wieczory. Obecnie w Kanale Sportowym transmisje odbywają się w niedzielne południa. 

Mateusz Borek w TVP?

Podczas programu Szkolnikowski przyznał także, że chętnie w szeregach TVP Sport widziałby Mateusza Borka, ale dopóki dziennikarz nie rozwiązał kontraktu z Polsatem, rozmowy nie są prowadzone.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 07.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.