Dział: PRASA

Dodano: Maj 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bauer wstrzymuje wydawanie magazynu "Kawaii"

Wydawnictwo Bauer wznowiło wydawanie "Kawaii" w lipcu 2018 roku

Zaplanowane na 26 maja wydanie magazynu "Kawaii" (Wydawnictwo Bauer) nie ukaże się z powodu epidemii koronawirusa. Wydawca nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji co do przyszłości pisma. Niedawno Bauer rozstał się z zespołami redakcyjnymi "CD-Action" i "PC Format".

W ostatnim czasie "Kawaii" był wydawany co dwa miesiące. Jak napisała na Facebooku redakcja magazynu, kolejne wydanie planowo miało się ukazać 26 maja. - Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji na temat "Kawaii", ale w czasie epidemii kolejne wydanie się nie ukaże – informuje Maciej Brzozowski, dyrektor public relations wydawnictwa.

Cena magazynu to 7,99 zł. Tytuł ukazuje się jako wydanie specjalne "CD-Action". Niedawno Wydawnictwo Bauer poinformowało, że przestaje wydawać siedem tytułów z segmentów poradniczo-rozrywkowego i true stories oraz 27 wydań specjalnych ze swojego portfolio. Spółka rozstała się z 27 osobami, wypowiedzenia dostały zespoły "CD-Action" i "PC Format". Brzozowski podkreśla jednak, że magazyn "Kawaii" nie jest robiony przez redakcję "CD-Action". - Zwolnienie tej redakcji nie ma więc związku z "Kawaii" – zaznacza.

Zagłosuj na zdjęcie, które otrzyma Nagrodę Internautów w konkursie Grand Press Photo 2020

Wydawnictwo Bauer wznowiło wydawanie "Kawaii" w lipcu 2018 roku. Wcześniej pismo ukazywało się w latach 1997-2003. Wydawcą tytułu najpierw była firma Silvershark z Wrocławia (wydawała również "CD-Action"), a następnie Wydawnictwo Bauer, które w 2003 zrezygnowało z jego wydawania, bo magazyn nie spełniał oczekiwań finansowych.

Galeria: "W głębi lasu" - serial Netflixa

(JSX, 07.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.