Dział: PRASA

Dodano: Maj 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP apeluje o pomoc dla mediów i dziennikarzy

SDP proponuje m.in. subsydiowanie papierowych wydań dzienników i tygodników (fot. Pixabay.com)

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich apeluje o pomoc dla mediów i dziennikarzy w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. SDP proponuje m.in. subsydiowanie papierowych wydań dzienników i tygodników, ulgę podatkową na prenumeratę prasy oraz wsparcie dla dziennikarzy freelancerów.

Zarząd główny SDP w wydanym oświadczeniu zwraca uwagę, że kolejne redakcje ogłaszają plany redukcji zatrudnienia. W związku z tym „w dobie zagrożenia pandemią konieczne są dodatkowe rozwiązania ekonomiczne dedykowane mediom i dziennikarzom, gdyż ze względu na swoją rolę w społeczeństwie media nie mogą i nie powinny działać jak zwykłe przedsiębiorstwa, które mają przynosić zysk właścicielowi, lecz przede wszystkim muszą działać w interesie wszystkich obywateli” - czytamy w oświadczeniu SDP.

Organizacja proponuje: subsydiowanie papierowych wydań dzienników i tygodników, specjalne wsparcie dla mediów regionalnych i lokalnych oraz dla dziennikarzy freelancerów, ulgę podatkową na prenumeratę prasy (wersji papierowych lub e-wydań), finansowe wsparcie niekomercyjnych portali i projektów medialnych w internecie oraz utworzenie przez Skarb Państwa Fundacji Dziennikarskiej, która zajmowałaby się koordynacją działań związanych ze wsparciem środowiska dziennikarskiego.

Jednocześnie SDP „deklaruje gotowość do włączenia się do prac Zespołu Antykryzysowego, działającego przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, by wspólnie wypracować sposoby pomocy środowisku dziennikarskiemu i medialnemu w czasie kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa”.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAK, 05.05.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.