Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" w programie The GNI Subscriptions Lab

"Gazeta Wyborcza" w połowie kwietnia miała 240 tys. cyfrowych subskrypcji

"Gazeta Wyborcza" (Agora) wraz z siedmioma europejskimi redakcjami znalazła się w programie The Google News Initiative Subscriptions Lab. W jego ramach będzie pracować nad wzmocnieniem oferty subskrypcji cyfrowych dzięki wymianie doświadczeń wydawców.

Spośród 54 zgłoszeń do programu wybrano osiem europejskich redakcji, poza "GW" są to: "La Croix" (Francja), "Dennik N" (Słowacja), "The Independent" (Wielka Brytania), "Kurier" (Austria), "MittMedia" (Szwecja), "El Mundo" (Hiszpania) i "RP Online" (Niemcy).

Uczestnicy programu będą eksperymentować z nowymi rozwiązaniami, np. przez wprowadzanie rozwiązań z jednego kraju do drugiego czy wykorzystanie doświadczenia organizatorów programu. Celem działań jest zbudowanie trwałego modelu biznesowego mediów opartego na płatnych subskrypcjach.

Program będzie trwał dziewięć miesięcy. Efekty prac prowadzonych w jego ramach będą przedstawione w październiku podczas konferencji INMA Media Innovation Week.

Niedawno "GW" informowała, że ma już 240 tys. cyfrowych subskrybentów.

(JSX, 30.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.