Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"DGP": Cyfrowy Polsat o krok od kupna Grupy Interia, ma zapłacić 300-400 mln zł

Zygmunt Solorz może wkrótce poszerzyć swoje imperium medialne o portal Interia (fot. materiały prasowe)

Bliskie zakończenia są negocjacje ws. zakupu 100 proc. udziałów portalu Interia.pl od Bauera przez Cyfrowy Polsat - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak pisze dziennik, Interia może zostać sprzedana za kwotę odpowiadającą 11-13-krotności jej wskaźnika EBITDA, czyli od 300 do prawie 400 mln zł.

Biura prasowe Bauera i Cyfrowego Polsatu nie odniosły się do doniesień "DGP" ws. bliskiej perspektywy dopięcia transakcji.

Telewizja Polsat, spółka zależna Cyfrowego Polsatu) otrzymała 21 marca od Bauer Media Invest GmbH i Bauer Polen Invest GmbH wyłączność na negocjacje w sprawie zakupu Interii. Polsat zamierza kupić 100 proc. udziałów w Grupie Interia, dzięki czemu przejmie kontrolę nad spółkami Gigo, Giko, Grupa Interia.pl, Mobiem Polska. Eksperci zwracają uwagę, że na negocjacje wpłynąć może sytuacja na rynku związana z koronawirusem.

Spekulacje o sprzedaży Interii przez Bauera nasiliły się pod koniec ubiegłego roku, kiedy pojawiła się informacja, że wydawnictwo szuka chętnych przy pomocy doradców finansowych. W grupie potencjalnie zainteresowanych wymieniane były przede wszystkim: Cyfrowy Polsat, Agora i Wirtualna Polska.

Serwisy Grupy Interia.pl odwiedziło w marcu łącznie 19,93 mln użytkowników (wzrost o 8,96 proc. w stosunku do lutego).

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(PAZ, 23.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.