Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Gazeta Wyborcza" ma ponad 240 tys. cyfrowych prenumerat

Serwis Wyborcza.pl w marcu odwiedziło 7,93 mln użytkowników (screen: Wyborcza.pl)

Liczba subskrypcji cyfrowych „Gazety Wyborczej” (Agora SA) przekroczyła w połowie kwietnia 240 tys. - poinformował w środę wydawca.

Pod koniec 2019 roku Wyborcza.pl miała 218 tys. prenumerat cyfrowych. „Od momentu wybuchu pandemii koronawirusa redakcja obserwuje znaczne zwiększenie zainteresowanie treściami »Wyborczej«, zwłaszcza newsowymi, zagranicznymi i przygotowywanymi przez dziennikarzy naukowych. Redakcja pracuje w nadzwyczajnym trybie - od rana do wieczora aktualizuje serwis i publikuje nowe artykuły, których obecnie powstaje dwa razy więcej niż zwykle” - podkreślono w komunikacie.

Jak wynika z danych Gemius/PBI, serwis Wyborcza.pl w marcu odwiedziło 7,93 mln użytkowników (wzrost rok do roku o 78,6 proc.), którzy wykonali 70,55 mln odsłon (wzrost o 139,15 proc.).

Wydawca informuje też, że średnia dzienna liczba sprzedanych egzemplarzy „Gazety Wyborczej” od 9 marca do połowy kwietnia spadła o 10 proc. w porównaniu z okresem sprzed wybuchu pandemii.

⇒ Przeczytaj też: Agora chce zaoszczędzić 25 mln zł dzięki obniżeniu pensji

Agora zapowiadała wcześniej, że w 2022 roku chce mieć 327 tys. prenumerat cyfrowych "Gazety Wyborczej".

Galeria: World Press Photo 2020 - laureaci

(PAZ, 22.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.