Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fotografowie wspierają służbę zdrowia

Fragment galerii (screen ze strony Sztf.pl)

Fotografowie oferują swoje prace w zamian za darowiznę, która zostanie przekazana na wsparcie Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu – to ich wkład w pomoc w walce z pandemią koronawirusa. 

Akcję zainicjował Marek Lapis, dyrektor artystyczny festiwalu Szamotulski Tydzień Fotografii, będący jednocześnie członkiem zarządu Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Wielkopolski. „Grupa profesjonalnych fotografów wchodząca w skład środowiska ludzi kultury i sztuki poszkodowanego również w obecnej sytuacji, poczuwa potrzebę podania pomocnej dłoni służbie zdrowia. Z zebranych darowizn kupimy środki ochrony osobistej. Wspieramy tym, co mamy najlepsze. Fotografiami wrażliwymi i wzbudzającymi w nas potrzebę obcowania ze sztuką” - wyjaśnia Marek Lapis.

W akcję włączyli się uznani fotografowie, w tym Tomasz Lazar, Chris Niedenthal, Maciej Moskwa, Agnieszka Rayss i Maksymilian Rigamonti. Każdy z nich udostępnił po jednej pracy. Aby wziąć w niej udział, należy wpłacić darowiznę w wysokości co najmniej 300 zł i wybrać fotografię znajdującą się w galerii na stronie Sztf.pl. „Podana suma darowizny 300 złotych jest znacznie niższa niż wartość pojedynczych prac zebranych tutaj twórców, nie traktują oni tego jako sprzedaż swojej pracy, lecz jako gest wsparcia środowiska służby zdrowia” - podkreśla Marek Lapis.

(IKO, 14.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.