Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

SDP rozsyła informacje o darmowych e-wydaniach prasy

Z oferty SDP skorzystał już m.in. tygodnik "Idziemy" (screen: Idziemy.pl)

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich proponuje wydawcom prasy udostępnianie darmowych wersji ich tytułów na swoich stronach i w rozsyłanych e-mailach.

SDP oferuje wydawcom, którzy na skutek epidemii koronawirusa nie sprzedają swoich tytułów w wersji papierowej, a udostępniają je nieodpłatnie w sieci, wysyłanie linków z wydaniami. SDP ma dołączać je do wiadomości rozsyłanych do swoich członków i wszystkich adresów z bazy mailingowej.

Z oferty skorzystały na razie tygodnik "Idziemy", miesięcznik "Kurier Wnet", "Debata. Miesięcznik regionalny" z Olsztyna oraz kwartalnik "Dyskurs & Dialog”

- Każdy, kto się do nas zwróci, może liczyć na udostępnienie linku – zapewnia Jolanta Hajdasz, wiceprezes SDP i dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. Jak dodaje, na razie nie ma dużego zainteresowania. - Większość chce jednak normalnie sprzedawać gazety – mówi Hajdasz.

Wiceprezes SDP podkreśla, że wszystko jest w zgodzie z przepisami. - Nie rozsyłamy pism, tylko informację prasową, że można je pobrać z danej strony. Udostępniamy linki z wydaniami do pobrania – wyjaśnia Hajdasz.

(JSX, 09.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.