Temat: film

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 08, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Premiera filmu o księdzu Bonieckim na przełomie maja i czerwca

Adam Boniecki w latach 1999-2011 był redaktorem naczelnym "Tygodnika Powszechnego" (fot. Adam Guz/Press)

Premiera "xABo. Ksiądz Boniecki", filmu dokumentalnego o ks. Adamie Bonieckim, redaktorze seniorze "Tygodnika Powszechnego", odbędzie się na przełomie maja i czerwca podczas internetowej edycji 60. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Producentem filmu jest Fundacja Tygodnika Powszechnego, a jego reżyserką i scenarzystką (oraz pomysłodawczynią) Aleksandra Potoczek. Dystrybutorem jest Gutek Film.

- Ksiądz Adam jest osobą, z którą każdy, komu jest źle, chciałby się spotkać, posłuchać go i zapytać. To bardzo intymny film, portret nasycony pytaniami, z którymi do księdza Adama przychodzą ludzie. Myślę, że każdy znajdzie tu dla siebie jakąś odpowiedź - mówi "Presserwisowi" Aleksander Kardyś, prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego.

Jak podaje producent, film trafi do kin w całej Polsce niezwłocznie po ich otwarciu. Potem pojawi się w serwisach VoD i telewizji.

Koproducentami filmu są Krakowskie Biuro Festiwalowe i TVN. Część finansowania zapewniła zbiórka przeprowadzona w ubiegłym roku przez Fundację Tygodnika Powszechnego. Film nie otrzymał dotacji Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Ksiądz Adam Boniecki z "Tygodnikiem Powszechnym" jest związany od 1964 roku. W latach 1999-2011 był jego redaktorem naczelnym.

(JSX, 08.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.