Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwis Faktem.pl Mariusza Zielkego zawieszony na czas epidemii

Mariusz Zielke zaznacza, że projekt ciągle nie wyszedł z fazy testowej (screen: YouTube/Telewizja wPolsce)

W Faktem.pl ostatnie materiały pojawiły się w połowie marca. Szef redakcji i twórca serwisu Mariusz Zielke twierdzi, że projekt został zwieszony na czas epidemii.

- Obecnie temat epidemii koronawirusa jest głównym przedmiotem uwagi mediów informacyjnych. Uważam, że należy o nim informować wyłącznie rzetelnie i dogłębnie. Jednocześnie na obecnym etapie rozwoju projektu nie mamy możliwości, by zapewnić czytelnikom odpowiednio wysoką jakość materiałów, a nie napędzać panikę. Dlatego postanowiłem zawiesić regularne uzupełnianie treści na Faktem.pl - wyjaśnia Mariusz Zielke i dodaje: - Nie chcę zarabiać na epidemii.

Dziennikarz nie wyklucza pojawienia się w serwisie nowych treści, jeśli któryś ze współpracowników zechce opublikować coś spoza tematyki epidemiologicznej. Niemniej sytuacja finansowa projektu obecnie nie pozwala na płacenie autorom. Przed epidemią w projekt zaangażowanych było sześcioro dziennikarzy, w tym Mariusz Zielkie i Marcin Dobski. Materiały w serwisie były podpisywane "Redakcja". 

Testy Faktem.pl od stycznia

Zielke zaznacza, że projekt ciągle nie wyszedł z fazy testowej. - Kiedy sytuacja się uspokoi, zamierzam serwis uruchomić ponownie - przekonuje. Testy Faktem.pl rozpoczęły się w styczniu. "Pomysł jest taki, by w Faktem.pl szukać drugiego dna materiałów publikowanych przez inne media. Ma to być medium całkowicie niezależne" - tak wyjaśniał wówczas ideę serwisu Zielke. Zapewniał, że sam finansuje przedsięwzięcie, a docelowo Faktem.pl ma utrzymywać się z reklam automatycznych. 

Mariusz Zielke w latach 1999-2009 był dziennikarzem "Pulsu Biznesu". W 2005 roku został laureatem nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze. Od kilku lat pisze książki, często oparte na faktach. Na początku sierpnia ubiegłego roku w serwisie Salon24.pl napisał, że muzyk Krzysztof Sadowski miał molestować i gwałcić dzieci występujące m.in. w programach "Tęczowy music box" w TVP 1 i "Co jest grane?" w Polsacie. Teraz planuje nagranie filmu o pedofilii w show-biznesie i innych środowiskach.

Galeria: Historia "Wprost" na okładkach

(MNI, 01.04.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.