Dział: PRASA

Dodano: Marzec 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze zarzucają "GPC" wywiad ze zmarłym. "Jest dwóch Jacków Wheelerów"

Fragment okładki poniedziałkowego wydania "Gazety Polskiej Codziennie"

W poniedziałkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie” (Forum) ukazał się wywiad na temat koronawirusa z Jackiem Wheelerem, przedstawionym jako „były doradca Reagana”. Na Twitterze szybko pojawiły się uwagi, że Wheeler nie żyje od 2010 roku. Okazało się, że chodzi o człowieka o tym samym imieniu i nazwisku.

Błąd wytknął „GPC” m.in. Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”. „Spośród miliona tekstów dziennikarskich Polska Agencja Prasowa dziś prasówkę zrobiła z wywiadu "Gazety Polskiej Codziennie" z byłym doradcą Reagana. Sęk w tym, że doradca zmarł w 2010 r.” - napisał.

Jack Wheeler, były doradca prezydentów Ronalda Reagana, George’a H.W. Busha i George’a W. Busha, nie żyje od 2010 roku.

- Problem w tym, że jest dwóch Jacków Wheelerów. My przeprowadzamy wywiady raczej z żywymi – przekazał nam Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „GPC”.

„Widzę, że wybuchło zamieszanie z wywiadem w GPC odnośnie dr. Jacka Wheelera. Ten, na którego wszyscy się powołują, faktycznie zmarł w 2010. Nasz rozmówca, podróżnik, w 1984 założył Freedom Research Foundation i na tej kanwie był łącznikiem z R.R. z którym spotykał się wiele razy” - skomentował na Twitterze autor wywiadu, Konrad Wysocki.

Wheeler, z którym rozmawiała „GPC”, opisywany jest jako twórca „doktryny Reagana”, która dotyczyła polityki zagranicznej USA przeciwko obozowi komunistycznemu.

Galeria: Seriale w kwietniu: premiery i kontynuacje

(JSX, 30.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.