Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 26, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Orędzie Borisa Johnsona oglądało 27 mln widzów

Dane dotyczące oglądalności nie obejmują milionów Brytyjczyków, którzy śledzili transmisję przez internet (screen: YouTube.com/ITV News)

Orędzie Borisa Johnsona do narodu, w którym brytyjski premier ze względu na epidemię nakazał obywatelom pozostanie w domach, było jedną z najchętniej oglądanych transmisji na Wyspach Brytyjskich. W różnych stacjach telewizyjnych oglądało je ponad 27 mln widzów.

Więcej, bo 32,3 mln, miał finał piłkarskich Mistrzostw Świata na Wembley w 1966 roku, w którym Anglicy pokonali RFN 4:2 po dogrywce. Wówczas jednak zbieranie danych z BBC i ITV nie było tak dokładne jak obecnie. Pogrzeb księżnej Diany w 1997 roku to również prawie 27 mln.

Wystąpienie Johnsona transmitowały jednocześnie BBC 1, BBC News, ITV, Channel 4, Channel 5 i Sky News oraz platforma Amazon Prime Video. Dane dotyczące oglądalności nie obejmują milionów Brytyjczyków, którzy śledzili transmisję przez internet za pośrednictwem aplikacji i stron internetowych, ani tych oglądających przekaz z opóźnieniem w serwisach informacyjnych, co oznacza, że prawdziwa publiczność była znacznie większa i według fachowców przekroczyła liczbę dotyczącą meczu o mistrzostwo świata.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(MAC, 26.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.