Dział: PRASA

Dodano: Marzec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po raz drugi w historii zawieszono druk "L'Osservatore Romano"

Dziennik publikuje przemówienia papieskie, dekrety i relacje ze spotkań Franciszka (fot. Benhur Arcayan, WikimediaCommons, domena publiczna)

Od 26 marca Watykan, w związku z pandemią koronawirusa, zawiesza drukowanie codziennej gazety "L'Osservatore Romano". To drugi w 159-letniej historii dziennika przypadek, gdy przestanie on się ukazywać. Poprzednio doszło do tego 20 września 1870 roku.

Redaktor naczelna Andrea Monda zapewnia, że wydanie online będzie działać bez zakłóceń, a wydanie drukowane powróci tak szybko, jak będzie to możliwe. Włochy, europejskie epicentrum pandemii, nakazały wszystkim gałęziom przemysłu, które nie są niezbędne, zamknięcie w celu powstrzymania wirusa.

"L’Osservatore Romano" drukuje codzienne wydanie w języku włoskim oraz cotygodniowe lub miesięczne wydania w języku angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i polskim. Treści dotyczą głównie religii i kultury, dziennik publikuje także przemówienia papieskie, dekrety i relacje ze spotkań głowy Watykanu.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(MAC, 25.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.