Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 25, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone o rok

Naciski ze strony narodowych komitetów olimpijskich przyspieszyły decyzję (fot. Flickr.com/Andrew Mager, CC BY-SA 2.0)

Premier Japonii Shinzo Abe poinformował, że w rozmowie z szefem MKOl Thomasem Bachem uzgodnili, iż Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostaną przełożone o rok. Jak donosi CNN, lato 2021 to ostatni termin, kiedy igrzyska mogą się odbyć. Pierwotnie były wyznaczone w terminie od 24 lipca do 9 sierpnia br.

Jeszcze w poniedziałek MKOl twierdził, że igrzyska zostaną przeprowadzone zgodnie z planem. W niedzielę ogłoszono, że organizatorzy dają sobie cztery tygodnie na podjęcie ostatecznej decyzji. W poniedziałek wieczorem pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio oraz Igrzyska Paraolimpijskie zostaną przeniesione na przyszły rok. We wtorek Międzynarodowy Komitet Olimpijski oficjalnie to potwierdził.

Naciski ze strony narodowych komitetów olimpijskich przyspieszyły decyzję. Kanadyjczycy ogłosili, że zbojkotują imprezę, jeśli odbędzie się w tym roku. Mocne stanowisko zajęli także m.in. Australijczycy i Amerykanie. Także Polski Komitet Olimpijski znalazł się w gronie tych, które zaapelowały do MKOl o przełożenie igrzysk.

Z igrzyskami, w gronie kilkudziesięciu partnerów, pozostanie ich 12 globalnych sponsorów: Atos, Bridgestone, Coca-Cola, Dow, GE, McDonald's, Omega, Panasonic, P&G, Samsung, Toyota i Visa.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(MAC, 25.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.