Dział: PRASA

Dodano: Marzec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Waldemar Łysiak kończy współpracę z "Do Rzeczy"

Waldemar Łysiak współpracował z tytułem od jego początku w 2013 roku

Pisarz Waldemar Łysiak kończy współpracę z tygodnikiem "Do Rzeczy" (Orle Pióro). 

Informację podał na Twitterze jego syn Tomasz Łysiak. "Nie akceptując zmiany warunków publikowania, kończę moją współpracę z tygodnikiem »Do Rzeczy« dnia 30 marca 2020. Serdecznie dziękuję Czytelnikom za dotychczasową sympatię".

Biuro prasowe PMPG nie komentuje sprawy. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że powodem miało być nieukazanie się tekstu w druku, co wiązało się z mniejszym wynagrodzeniem autora. W poniedziałek tygodnik "Do Rzeczy" pojawił się tylko w wersji cyfrowej z powodu ograniczenia liczby punktów dystrybucji prasy w czasie epidemii. Podobną decyzję podjęła AWR Wprost, wydawca tygodnika "Wprost". Orle Pióro i AWR Wprost są spółkami zależnymi PMPG SA.

Łysiak z tytułem współpracował od początku jego istnienia w 2013 roku, w przeszłości publikował m.in. w "Najwyższym Czasie", "Gazecie Polskiej" i "Niezależnej Gazecie Polskiej". Od 2011 roku jego felietony ukazywały się w tygodniku "Uważam Rze. Inaczej pisane". Pod koniec 2012 roku większość redakcji odeszła z tytułu po zwolnieniu jego redaktora naczelnego Pawła Lisickiego i przeszła do tworzonego tygodnika "Do Rzeczy".

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(JSX, 24.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.