Dział: RADIO

Dodano: Marzec 24, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bez "Siesty" w Trójce, Marcin Kydryński wierzy, że czasowo

"Uspokajam słuchaczy: audycja, mam nadzieję, nie znika na stałe. A z pewnością nie jest to moją intencją" - stwierdził Marcin Kydryński, cytowany przez Onet (screen YouTube.com/Legalna Kultura))

Z anteny Programu III Polskiego Radia spadła niedzielna audycja Marcina Kydryńskiego "Siesta". Pytany przez "Presserwis", Kydryński mówi, że nie ma informacji do kiedy, ale zakłada, że wróci po zakończeniu epidemii.

Radiowa Trójka od 17 marca - z powodu epidemii koronawirusa - nadaje według specjalnej ramówki, podzielonej na kilkugodzinne pasma. Nie ma w niej wielu autorskich audycji, w tym muzycznych, jak "Siesta" Marcina Kydryńskiego. Onet podał, że Marcin Kydryński poddał się kwarantannie.

"Czasy są kryzysowe, dynamiczne. Nic dziwnego, że w Trójce, jak i na przykład w TVN, z dnia na dzień zmienia się ramówka. Tak się stało, że – wierzę, iż tymczasowo – zniknęła z niej »Siesta«. Nie wyciągałbym jednak pochopnych wniosków. Uspokajam słuchaczy: audycja, mam nadzieję, nie znika na stałe. A z pewnością nie jest to moją intencją" - napisał w oświadczeniu, które publikuje Onet. Jednocześnie zwrócił uwagę: "Niektóre audycje – nie wiem, nie znam klucza – być może bardziej lubiane przez słuchaczy a z pewnością bardziej cenione przez dyrekcję – pozostały. Inne nie, wśród nich moja. To jest OK. Nie jestem świętą krową". Na antenie pozostała np. "Lista przebojów Programu Trzeciego".

Obok "Siesty" z anteny Trójki zniknęły m.in. "Za a nawet przeciw" Kuby Strzyczkowskiego, "Magiel Wagli" Wojciecha Waglewskiego i Bartosza Waglewskiego, "Offensywa" Piotra Stelmacha i "Godzina prawdy" Michała Olszańskiego.

To nie pora na walkower

Marcin Kydryński odniósł się również do zmian w Trójce, które jego zdaniem, obok epidemii to "chyba najgorętszy temat ostatnich dni". "Z koleżankami i kolegami, z Mistrzami, którzy w ostatnich dniach zniknęli z Trójki zgadzam się w kwestii motywu i meritum, ale nie przejmuję ich metody. Myślę, że to nie jest czas na oddawanie pola. Nie pora na walkower. To jest czas na bliskość ze słuchaczem. Bo nasz słuchacz jest najważniejszy" - stwierdził Kydryński, cytowany przez Onet. Ostatnio z anteny Trójki zniknęli Wojciech Mann, Anna Gacek, Jan Chojnacki, Jan Młynarski i Gaba Kulka.

Marcin Kydryński, pytany przez "Presserwis", mówi, że nie otrzymał od dyrekcji Trójki informacji, do kiedy jego "Siesty" nie będzie w ramówce, ale zakłada, że audycja wróci po zakończeniu epidemii.

Galeria: W obiektywie: koronawirus

(KOZ, 24.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.