Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bracia Sekielscy zawieszają premierę „Zabawy w chowanego”

"Zabawa w chowanego" będzie historią "jednego oprawcy, który skrzywdził wiele dzieci” (fot. Facebook.com/Sekielski)

Planowana na 28 marca premiera filmu „Zabawa w chowanego” Marka i Tomasza Sekielskich została zawieszona na czas nieokreślony.

Jak mówił pod koniec grudnia 2019 roku "Presserwisowi" Tomasz Sekielski, "Zabawa w chowanego" będzie historią "jednego oprawcy, który skrzywdził wiele dzieci”.

„Przyszło nam żyć w ciekawych choć trudnych czasach. Nikt z nas dzisiaj nie wie, gdzie nasz świat będzie za kilka tygodni, czy miesięcy. Najważniejsze teraz jest dbanie o siebie, o siebie nawzajem i o to wszystko, co jest jeszcze do uratowania. Czas pokaże, czy zdamy ten egzamin” - napisali twórcy filmu na Facebooku.

Bracia Sekielscy podkreślają, że decyzję o przełożeniu premiery produkcji podjęli „w poczuciu odpowiedzialności za skutki i emocje, które film może wywołać”. „Potrzeba teraz w naszym kraju solidarności i jedności. Na każdym kroku obserwujemy wiele dobra płynącego z różnych stron. Pomagamy sobie, to jest cudowne i niech tak zostanie. Zwłaszcza gdy aparat państwa nie radzi sobie najlepiej. Ponadto temat, którym się zajmujemy, wymaga merytorycznej debaty i decyzji, na które siłą rzeczy w obecnej sytuacji nie ma dobrego czasu” - podkreślają Sekielscy.

Twórcy filmu zapewniają, że działania dotyczące przesunięcia premiery filmu na bieżąco konsultują z bohaterami „Zabawy w chowanego”.

 Bracia Sekielscy na jesień planowali emisję dokumentu o SKOK-ach, a trzeci film o pedofilii wśród księży miałby być upubliczniony w przyszłym roku. Nie ma na razie informacji, czy planują przesunięcie także tych premier.

"Zabawa w chowanego" ma być dostępna bezpłatnie w serwisie YouTube, podobnie jak pierwszy film braci Sekielskich o pedofilii wśród księży "Tylko nie mów nikomu". Dokument pojawił się w serwisie 11 maja 2019 roku. Dotychczas wyświetlony został ponad 23 miliony razy. Bracia Sekielscy zostali za niego wielokrotnie nagrodzeni, m.in. podczas ubiegłorocznej gali dostali Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny/wideo. Tomasz Sekielski został także Dziennikarzem Roku 2019, a Marek Sekielski zajął w głosowaniu czwartą pozycję. Bracia znaleźli się również na Liście Bloomberg 50 z największymi dokonaniami roku.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(PAZ, 23.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.