Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: 1,71 mld zł rekompensaty dla TVP

Pieniądze, które dostanie TVP, stanowią 87,7 proc. całkowitej rekompensaty (fot. materiały prasowe)

Telewizja Polska otrzyma 1,71 mld zł z 1,95 mld zł rekompensaty z tytułu utraconych wpływów abonamentowych.

W czwartek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o podziale pieniędzy z rekompensaty. Pieniądze, które dostanie TVP, stanowią 87,7 proc. jej całkowitej kwoty.

Polskie Radio - decyzją KRRiT - otrzyma 119,2 mln zł, a 17 regionalnych rozgłośni publicznych łącznie do podziału 119,3 mln zł.

Jednocześnie KRRiT zobowiązała zarząd TVP do przeznaczenia nie mniej niż 400 mln zł na działalność oddziałów terenowych, tj. 130 mln zł z wpływów z opłat abonamentowych oraz 270 mln zł z rekompensaty, w tym na finansowanie wydatków inwestycyjnych w oddziałach terenowych 120 mln zł.

Poprzednia rekompensata - za lata 2018-2019 - wyniosła 1,26 mld zł, z czego 1,3 mld zł trafiło do TVP.

Tydzień temu prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy abonamentowej, przekazującą 1,95 mld zł z budżetu państwa na media publiczne. Ze stanowiska prezesa odszedł kilka dni później Jacek Kurski. Ale pomimo odwołania, nie rozstaje się ze spółką. Jego następca Maciej Łopiński (p.o. prezesa) poinformował, że zarząd zaproponował mu funkcję doradcy.

(KOZ, 13.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.