Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski zostanie doradcą zarządu TVP

Maciej Łopiński został prezesem TVP, a Jacek Kurski doradcą zarządu (screen: TVP Info)

Jacek Kurski, pomimo odwołania ze stanowiska prezesa TVP, nie rozstaje się ze spółką. Jego następca Maciej Łopiński poinformował, że zarząd ma zamiar zaproponować mu funkcję doradcy.

Dotychczasowego prezesa TVP ekspresowo i to w trybie korespondencyjnym odwołała Rada Mediów Narodowych, bo zażądał tego prezydent Andrzej Duda. We wtorek rano odbyło się posiedzenie rady nadzorczej TVP, podczas którego zdecydowano o oddelegowaniu do zarządu spółki przewodniczącego Macieja Łopińskiego, bliskiego współpracownika prezydenta Lecha Kaczyńskiego i byłego posła PiS. Po posiedzeniu Łopiński spotkał się z dyrektorami TVP, na którym powiedział o propozycji dla swojego poprzednika.

⇒ Przeczytaj też: Odwołanie Jacka Kurskiego to był teatr, RMN nie miała nic do powiedzenia

Jacek Kurski skomentował: - Przygotowałem wielką mowę podsumowującą moje dokonania, ale w świetle zaproszenia przez pana prezesa Łopińskiego do tego, żebym był doradcą zarządu, myślę, że nie ma potrzeby, bo po prostu zostaję z państwem na pokładzie. Tylko już w skromnej roli doradcy zarządu, z którym będę się dzielił swoją wiedzą - stwierdził Kurski.

⇒ Przeczytaj też: Marzena Paczuska zawieszona, Maciej Łopiński p.o. prezesem TVP

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, PAZ, 10.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.