Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Marzec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Karolina Gałecka za Kamila Dąbrowę rzecznikiem stołecznego ratusza

Kamil Dąbrowa pozostaje na stanowisku zastępcy dyrektora biura marketingu. Karolina Gałecka jednocześnie objęła stanowisko wicedyrektora biura marketingu (fot. materiały prasowe)

Karolina Gałecka została rzeczniczką prasową warszawskiego ratusza. Zastąpiła Kamila Dąbrowę, który pozostaje na stanowisku zastępcy dyrektora biura marketingu Miasta st. Warszawy.

Stołeczny ratusz poinformował w poniedziałek, że rzeczniczką prasową została Karolina Gałecka, dotychczasowa rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, która jednocześnie objęła stanowisko wicedyrektora biura marketingu. Gałecka zajmie się prowadzeniem bieżącej komunikacji. Rzecznikiem ZDM został Mikołaj Pieńkos. 

Pozbawienie Kamila Dąbrowy funkcji rzecznika prasowego, Miasto st. Warszawa tłumaczy "zmianami organizacyjnymi w biurze marketingu miasta oraz nowymi zadaniami komunikacyjnymi". Dąbrowa odpowiada obecnie m.in. za "tworzenie średnio i długofalowej komunikacji marki Miasta st. Warszawy". 

Kamil Dąbrowa wygrał konkurs na zastępcę dyrektora biura marketingu Miasta st. Warszawy w grudniu 2018 roku. Obowiązki te przejął w styczniu 2019 roku. Przez ten czas był jednocześnie rzecznikiem prasowym urzędu i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Część dziennikarzy krytykowała przebieg konkursu. O Dąbrowie było też głośno, gdy wyrażał prywatne opinie na Twitterze - ostro krytykował TVP i polityków PiS. Prezydent miasta Rafał Trzaskowski przyznał wtedy, że odbył na ten temat rozmowę ze swoim rzecznikiem.

Przed dołączeniem do warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa przez dwa lata był redaktorem naczelnym Radia Zet Gold, które zostało zastąpione przez Meloradio (Eurozet). Od października 2011 roku był dyrektorem Programu I Polskiego Radia. Został odwołany w styczniu 2016 roku. Powodem był protest antenowy przeciwko nowelizacji ustawy medialnej: decyzją Dąbrowy Program I co godzinę nadawał hymny Polski i Unii Europejskiej. W przeszłości Dąbrowa był też m.in. dyrektorem muzycznym Tok FM, zastępcą dyrektora programowego Roxy FM i dyrektorem programowym Radiostacji.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(IKO, 10.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.