Dział: RADIO

Dodano: Marzec 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarze Polskiego Radia mówią o ręcznym sterowaniu rozgłośnią

Agnieszka Kamińska kieruje Polskim Radiem od końca stycznia (fot. materiały prasowe)

Z radiową Trójką rozstaje się związana z nią od 19 lat Anna Gacek. Wypowiedzenie otrzymała też Agata Kasprolewicz, niemal rok temu odsunięta od prowadzenia audycji w Jedynce. Pracownicy Polskiego Radia zarzucają prezes spółki Agnieszce Kamińskiej, że po Programie I zaczęła ręcznie sterować również radiową Trójką.  

W poniedziałek o odejściu z Trójki poinformowała Anna Gacek. Prowadziła "Aksamit", "Do południa" i - z Wojciechem Mannem - "W tonacji Trójki". "Decyzją Prezes Polskiego Radia - ze skutkiem natychmiastowym - nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki" - napisała na Facebooku.

⇒ Przeczytaj też: Anna Gacek żegna się z Trójką. To decyzja prezes Polskiego Radia

Jak informuje Ewelina Steczkowska, rzecznik prasowy Polskiego Radia, "red. A. Gacek nie została zwolniona, jak sugerowała w swoim internetowym wpisie, lecz jej umowa wygasła. Red. A. Gacek otrzymała inną propozycję kontynuacji pracy w Polskim Radiu, jednak sama podjęła decyzję o jej nieprzyjęciu". 

- Kamińska już dwa miesiące temu kazała Kowalczewskiemu (Tomaszowi Kowalczewskiemu, dyrektorowi Trójki - przyp. red.) zwolnić Gacek, ale wtedy tego nie zrobił - opowiada nasz rozmówca z Polskiego Radia. - Gacek jest wychowanką Wojciecha Manna. Prezes liczy, że teraz Mann sam odejdzie - dodaje.

W połowie stycznia Agnieszka Kamińska zdecydowała również o nieprzedłużeniu umowy Dariuszowi Rosiakowi, autorowi "Raportu o stanie świata" w Trójce. Z naszych informacji wynika, że ponad 50 pracowników radia w liście do prezes zwróciło się o wycofanie się z tej decyzji.

⇒ Przeczytaj też: Raport o stanie Trójki

- Wszyscy mówią w radiu, że pani prezes wzięła Trójkę na swój warsztat. Jedynką już wcześniej się zajęła - mówi jeden z dziennikarzy Trójki. Agnieszka Kamińska, zanim weszła do zarządu spółki, była dyrektorem Programu I.

W połowie lutego prezes Polskiego Radia na dwie godziny przed audycją "Godzina prawdy" Michała Olszańskiego ze Szklarskiej Poręby zdjęła rozmowę z Kubą Strzyczkowskim. W Trójce opowiadają, że potrafiła zdecydować o zmianie tematu audycji "Za a nawet przeciw" w dniu programu i że nie pozwoliła na emisję wywiadu Michała Olszańskiego z najstarszą polską drag queen Lulla la Polaca.

Według naszych rozmówców kwestią dni jest odwołanie dyrektora Trójki. Od listopada 2019 roku anteną kieruje Tomasz Kowalczewski, który wcześniej był wiceszefem rozgłośni.

⇒ Przeczytaj też: Agata Kasprolewicz dostała wypowiedzenie z Polskiego Radia

W radiowej Jedynce obowiązki dyrektora pełni Marcin Kusy, który był zastępcą Agnieszki Kamińskiej jako dyrektor Programu I. - Ale to Kamińska rządzi Jedynką. To samo dzieje się teraz z Trójką - twierdzą nasi rozmówcy z Polskiego Radia.

W poniedziałek Dariusz Rosiak poinformował na Facebooku, że wypowiedzenie otrzymała Agata Kasprolewicz, która już w kwietniu - decyzją kierującej wówczas Jedynką Agnieszki Kamińskiej - została odsunięta od prowadzenia audycji w tej antenie.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 10.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.