Dział: RADIO

Dodano: Marzec 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agata Kasprolewicz dostała wypowiedzenie z Polskiego Radia

Agata Kasprolewicz w lutym zaczęła prowadzić autorski podcast "Radio antropocenu" dla serwisu Holistic.news (fot. Wojciech Surdziel, Wosu.pl/Press)

Dziennikarka Polskiego Radia Agata Kasprolewicz dostała w poniedziałek wypowiedzenie umowy. 

Informację o decyzji Polskiego Radia opublikował Dariusz Rosiak na profilu facebookowym swojej audycji "Raport o stanie świata". Kasprolewicz była w przeszłości jej wydawcą w PR. W rozmowie z "Presserwisem" dziennikarka potwierdziła tę informację, ale nie zdecydowała się na komentarz.

⇒ Przeczytaj też: Anna Gacek żegna się z Trójką. To decyzja prezes Polskiego Radia

Agata Kasprolewicz już w ubiegłym roku została odsunięta od prowadzenia audycji w Polskim Radiu. O jej przywrócenie na antenę apelowali wówczas dziennikarze i inni pracownicy publicznego nadawcy.

W 2017 roku materiał Agaty Kasprolewicz "Kenia - wojna o trawę", opowiadający o tym, jak politycy w Kenii, walcząc o głosy w wyborach, wykorzystują nienawiść rasową, zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż radiowy. W lutym zaczęła prowadzić autorski podcast "Radio antropocenu" dla serwisu Holistic.news.

Galeria: World Press Photo - 2020 nominacje do Zdjęcia Roku i Fotoreportażu Roku

(MNI, 09.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.