Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W TVP możliwe zwolnienia grupowe, dziś konsultacje ze związkami zawodowymi

Prezes TVP Jacek Kurski w piśmie do związków zawodowych wyjaśnił, że celem dzisiejszego spotkania mają być konsultacje ws. redukcji zatrudnienia (fot. Wojciech Artyniew/Press)

Prezes TVP Jacek Kurski rozważa zwolnienia grupowe. Serwis internetowy „Dziennika Gazety Prawnej” poinformował w sobotę, że dziś ma się odbyć spotkanie w tej sprawie. W tle jest rekompensata dla mediów publicznych, która czeka na podpis prezydenta.

Według „DGP” dziś w siedzibie TVP kierownictwo telewizji ma spotkać się z przedstawicielami związków zawodowych. W sygnowanym przez Kurskiego piśmie z piątku zawiadomiono, że celem mają być konsultacje „w związku z prawdopodobną koniecznością przygotowania spółki i strony społecznej do przeprowadzenia zwolnień grupowych pracowników Telewizji Polskiej”.

TVP i Polskie Radio czekają na decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który do 6 marca ma czas na podjęcie decyzji w sprawie ustawy przekazującej 1,95 mld z budżetu państwa na media publiczne.

Po trzech kwartałach 2019 roku TVP miała 1,8 mld zł przychodów i 159,4 mln zł zysku. Z roku na rok rosną koszty i uzależnienie nadawcy od środków z publicznej kasy. W 2017 roku abonament i rekompensata łącznie stanowiły 38 proc. przychodów TVP, w 2018 już 46 proc., a w 2019 - większość. Zwiększa się też zatrudnienie. Na koniec września ub.r. telewizja zatrudniała 2824 pracowników - 80 więcej, niż rok wcześniej.

(PAZ, 02.03.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.