Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tylko "Star Voice" i "8 wspaniałych" wiosennymi nowościami TVP

Nie można przesadzić z nowościami - przekonywał prezes TVP Jacek Kurski (fot. KOZ)

Podczas prezentacji wiosennej ramówki Telewizji Polskiej ogłoszono dwie nowości - muzyczny "Star Voice. Gwiazdy mają głos" i reality show "8 wspaniałych".

- Nie można przesadzić z nowościami. Jeśli widz dostaje za dużo propozycji, to one się kanibalizują - nie tym, że są niskiej jakości, tylko tym, że nie ma tej pojemności u widzów, żeby je oglądać - przekonywał dziennikarzy po prezentacji wiosennej ramówki prezes TVP Jacek Kurski. - Kontynuujemy wiele formatów rozrywkowych, seriali - dodał.

W programie TVP 2 "Star Voice. Gwiazdy mają głos" (w piątki o 20.35, od 28 lutego) śpiewać będą aktorzy, sportowcy i dziennikarze. Ich występy ocenią piosenkarki Helena Vondrackova i Majka Jeżowska oraz kabareciarz Mariusz Kałamaga. "Star Voice" poprowadzą aktorka Michalina Sosna i były hokeista Mariusz Czerkawski. To polska wersja formatu "Soapstar Superstar", na którym oparty był program Polsatu "Jak oni śpiewają".

- Szukaliśmy formatu, który pociągnie piątek. Wydawało mi się, że tam jest potrzebny program na żywo - mówił Jacek Kurski. Pytany, czy nie przeszkadzało mu, że program na podstawie tego formatu był w innej stacji, stwierdził: - Ludzie lubią odświeżenie formatów. 

Reality show "8 wspaniałych", który poprowadzi Marta Manowska, będzie nadawany w TVP 1 od marca w weekendy po "Teleexpressie". Jak zapowiada TVP, to program "o mężczyznach po przejściach i o ich walce o lepsze jutro".

W wiosennej ramówce TVP 1 ma znaleźć się również program poradnikowy o zdrowiu, którego gospodarzem będzie Beata Chmielowska-Olech z "Teleexpressu". Robocze tytuły to "Zdrowie express" i "Senior express".

Wiosną TVP 1 pokaże również drugi sezon programu "To był rok!" (w niedziele o 21.15, od 15 marca). Jego prowadzącą pozostaje Marzena Rogalska, a w roli kapitanów drużyn tym razem wystąpią aktorka Katarzyna Zielińska i dziennikarz Maciej Kurzajewski. Przed "To był rok!" emitowany ma być drugi sezon serialu historycznego "Stulecie Winnych" (w niedziele o 20.15, od 15 marca).

Z kolei w wiosennej ramówce Dwójki pojawi się druga edycja tanecznego show "Dance, dance, dance" (w soboty o 20, od 29 lutego), prowadzonego przez Tamarę Gonzalez Perea i Tomasza Kammela.

TVP 2 wydłuża "Pytanie na śniadanie" w dni powszednie, rezygnując z nadawanej po nim części "Pytanie na śniadanie extra". Program ma trwać do 11.30, a nie do 11 (od marca na taki ruch zdecydowało się też "Dzień dobry TVN").

Wiosną TVP 1 i TVP 2 kontynuować będą również takie seriale, jak "Komisarz Alex", "Ojciec Mateusz", "O mnie się nie martw", "M jak miłość" i "Na dobre i na złe".

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom wiosną TVP nie pokaże serialu o Agnieszce Osieckiej "Osiecka" - emisję przeniesiono na jesień. Także w jesiennej ramówce mają się znaleźć: serial "Ludzie Bogowie", oparty na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej, oraz program historyczno-survivalowy "Szlak nadziei", który poprowadzi tancerka i prezenterka Ida Nowakowska. - Wymaga dopracowania - mówił o "Szklaku nadziei" prezes Kurski.

(KOZ, 28.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.