Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Apple obawia się negatywnego wpływu koronawirusa na produkcję i sprzedaż

Chiny są trzecim największym rynkiem IPhone'ów na świecie (fot. Pixabay.com)

Koncern Apple Inc. ostrzegł, że epidemia koronawirusa w Chinach wpłynie negatywnie na produkcję i sprzedaż jego wyrobów, w tym smartfonów iPhone.

Większość IPhone'ów, a także części niezbędnych do ich produkcji, wytwarzana jest w Chinach.

Mająca swoją siedzibę w Cupertino, w Kalifornii, firma zapewniła, że wszystkie jej zakłady produkujące IPhone'y znajdują się poza prowincję Hubei, które jest epicentrum epidemii oraz, że wszystkie po okresie świątecznym związanym z chińskim Nowym Rokiem, wznowiły produkcję. Jednak odbywa się to powoli.

"Praca jest wznawiana, ale powrót do normalnych warunków będzie wymagać więcej czasu niż się spodziewaliśmy" - głosi opublikowany komunikat. Podkreślono, że może to spowodować niedobory na rynku i okresowo wpłynie na zmniejszenie dochodów firmy.

Firma poinformowała, że popyt na IPhone'y w Chinach zmniejszył się ponieważ wszystkie jej 42 sklepy detaliczne zostały zamknięte lub mają skrócone godziny pracy.

Chiny są trzecim największym rynkiem IPhone'ów na świecie po USA i Europie.

(PAP, PAZ, 18.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.