Dział: INTERNET

Dodano: Luty 18, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca "Sieci" uruchamia serwis Zbierzmy.pl i zapowiada film o „Wyborczej”

Film "Gra w Gazetę" ma wyreżyserować Mariusz Pilis (screen: Zbierzmy.pl)

Fratria, wydawca m.in. tygodnika „Sieci”, uruchomiła serwis Zbierzmy.pl, za pośrednictwem którego chce pozyskiwać środki na produkcje filmowe, wydawnicze i technologiczne. Ruszyła pierwsza zbiórka, której celem jest zgromadzenie 500 tys. zł na film o Agorze i „Gazecie Wyborczej”.

O starcie Zbierzmy.pl poinformował tygodnik „Sieci”, w którym ukazał się też wywiad z dokumentalistą Mariuszem Pilisem. Ma on wyreżyserować film „Gra w Gazetę”, opowiadający o powstaniu Agory i „GW”. Wydawca zapowiada, że w planach ma także projekty dotyczące afery FOZZ, reprywatyzacji, afery alkoholowej oraz karuzeli podatkowej. Na produkcję „Gry w Gazetę” twórcy chcą zebrać 500 tys. zł. Nie informują jednak, do kiedy trwa zbiórka.

Przedsiębiorca internetowy Rafał Agnieszczak widzi szanse powodzenia pomysłu. - To wygląda na odpowiedź na projekt braci Sekielskich, którzy na swoje produkcje zbierają w internecie. Może się to udać, ze względu na tematy, jakich zamierzają się podjąć twórcy. Ludzi, którzy nie lubią „GW”, może być na tyle sporo, że 500 tys. zł jest sumą realną do zebrania - ocenia Agnieszczak. Zauważa jednak istotne minusy przedsięwzięcia. - Pomysł jest dobry, ale wykonanie kiepskie. Strona internetowa nie wygląda profesjonalnie, nic się na niej nie dzieje, jest tylko formularz do przelewów. To nie jest crowdfunding, bo twórcy nie oferują żadnego elementu podziękowania za wpłaty. Nie wiemy też, ile środków zostało dotąd zebranych, a to bardzo ważne w tego typu zbiórkach - podkreśla Agnieszczak.

Press

W planach serwisu Zbierzmy.pl są także projekty dotyczące afery FOZZ, reprywatyzacji, afery alkoholowej oraz karuzeli podatkowej (screen: Zbierzmy.pl)

Roman Imielski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, z dystansem podchodzi do zapowiedzi Fratrii. - Braciom Karnowskim życzę powodzenia, ponieważ nie mamy nic do ukrycia. Liczę, że w filmie pojawią się też wybitne nazwiska z redakcji tygodnika „Sieci”, jak Jerzy Jachowicz, który przez lata u nas pracował - podkreśla Imielski i dodaje: - Dziwi mnie pomysł zbiórki, bo przecież w media braci Karnowskich pompowane są ogromne sumy z państwowych spółek. Gdyby chcieli nakręcić film, to z pewnością mieliby za co. Poza tym pamiętam, że film o „GW” zapowiadała też TVP i jakoś nie powstał.

Jak wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, średnia sprzedaż ogółem tygodnika „Sieci” wyniosła w listopadzie 36 554 egz. (spadek o 11,92 proc. w stosunku do listopada 2018 roku).

(PAZ, 18.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.