Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kidawa-Błońska wzywa prezydenta do zawetowania 2 mld zł na media publiczne

"Apeluję do pana prezydenta, aby miał odwagę i zawetował tę ustawę" - oświadczyła kandydatka PO (fot. Piotr Molecki/East News

Małgorzata Kidawa-Błońska zaapelowała w sobotę do prezydenta Andrzeja Dudy, aby zawetował nowelizację ustawy przyznającą 2 mld zł Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu. Zdaniem kandydatki PO na prezydenta pieniądze te powinny zostać przeznaczone na lepszą opiekę medyczną dla pacjentów.

Podczas konferencji przed szpitalem w Ustrzykach Dolnych mówiła m.in. o tym, że z końcem lutego zamknięty zostanie oddział ginekologiczno-położniczy. "Za mną stoją panie położne, które z pasją wykonują swoją pracę, a teraz stoją przed dylematem – co dalej z ich życiem, gdzie będą pracować? Ale o tym się państwo nie dowiecie z telewizji publicznej, bo tam są tylko piękne obrazki, a 2 mld zł lekką ręką przekazano na szerzenie nienawiści, manipulacji i fałszywej informacji” – powiedziała Kidawa-Błońska. - "Apeluję do pana prezydenta, aby miał odwagę i zawetował tę ustawę" - dodała.

Sejm opowiedział się w czwartek przeciwko uchwale Senatu o odrzuceniu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy abonamentowej, która zakłada rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł w 2020 roku dla TVP i Polskiego Radia w związku z utraconymi wpływami. Po tym, gdy Sejm odrzucił uchwałę Senatu, nowela ustawy o radiofonii i telewizji czeka na decyzję prezydenta.

(MAC, PAP, 17.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.