Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Roman Kołtoń odchodzi z Polsatu Sport, stawia na kanał Prawda Futbolu

Roman Kołtoń uruchomił kanał Prawda Futbolu w marcu 2018 roku (screen: YouTube.com/Prawda Futbolu)

Dziennikarz sportowy Roman Kołtoń poinformował, że z końcem stycznia zakończył za porozumieniem stron pracę w Polsacie Sport. Nie wyklucza jednak dalszej współpracy z nadawcą. Zamierza skupić się na rozwoju kanału Prawda Futbolu w serwisie YouTube.

Na temat odejścia z Polsatu Kołtoń mówił w relacji live na swoim kanale. W czwartek wieczorem opublikował też oświadczenie na Twitterze. Nie podaje bezpośredniej przyczyny odejścia ze stacji. Wspomina jednak o zmianie zasad w Polsacie związanych z prowadzeniem przez dziennikarzy tej stacji kanałów w internecie. Kołtoń wyjaśnia, że w związku z tym prowadzi rozmowy z Polsatem dotyczące zasad dalszego funkcjonowania kanałów Prawda Siatki i Prawda Moto. Jest współtwórcą obu kanałów, a prowadzą je dziennikarze Polsatu Sport - Marcin Lepa, Jerzy Mielewski i Krystian Sobierajski.

Roman Kołtoń był związany z Polsatem przez 19,5 roku jako komentator i ekspert stacji. W latach 2013-2018 był wiceszefem serwisu Polsatsport.pl. Pracował przy obsłudze m.in. Mistrzostw Świata w 2002 i 2006 roku, Mistrzostw Europy w 2008 i 2016 roku, meczów Bundesligi i Ligi Mistrzów.

Kanał Prawda Futbolu powstał w marcu 2018 roku. Obecnie ma 94,8 tys. subskrypcji oraz 19,34 mln wyświetleń. W 2020 roku Roman Kołtoń planuje na kanale zrealizować cykl #TourPrawdyFutbolu z książką biograficzną o Zbigniewie Bońku oraz #DerbyJuTuba - spotkanie z udziałem przyjaciół kanału.

Roman Kołtoń jest także felietonistą tygodnika "Piłka Nożna". W latach 2004-2007 był redaktorem naczelnym „Przeglądu Sportowego”.

Z Polsatu Sport odszedł też niedawno Tomasz Smokowski, który zamierza rozwijać na YouTube projekt Kanał Sportowy.

(PAZ, 14.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.