Dział: PRASA

Dodano: Luty 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miesięcznik „Charaktery” ma nowego właściciela

W listopadzie 2019 roku sprzedaż ogółem miesięcznika "Charaktery" wyniosła 16 774 egz.

Magazyn psychologiczny „Charaktery” został kupiony przez Forum Media Polska. W portfolio dotychczasowego wydawcy pozostało kilka tytułów, a decyzje o ich przyszłości zapadną w najbliższych miesiącach.

O transakcji poinformował nabywca w mediach społecznościowych. Forum Media Polska stało się posiadaczem magazynu oraz znaku towarowego „Charaktery”.

„»Charaktery« zmieniają wydawcę, choć nie zmieniają charakteru. Zależy nam, aby zachować oś pisma, która od lat stanowi centrum polskiej i światowej myśli psychologicznej. Jednocześnie otwartej na dialog i nowe trendy. W owej otwartości właśnie upatrujemy możliwości rozwoju i spojrzenia na współczesną psychologię i kondycję człowieka z wielu perspektyw" - podkreślą Edyta Żmuda i Marta Gapska, szefowe projektu po stronie Forum Media Polska, cytowane w komunikacie.

Dotychczasowym wydawcą pisma była spółka Charaktery, w której portfolio znajdują się także pisma „Psychologia Dziś”, „Psychologia w Szkole” oraz wydawane w Niemczech, Austrii i Szwajcarii „Psychologie und Leben. Das Internationale Psychologie-Magazin”. Jak mówi w rozmowie z „Presserwisem” prezes wydawnictwa Bogdan Białek, decyzje o przyszłości tych tytułów dopiero zapadną.

- Jesteśmy w trakcie skomplikowanej operacji przekazywania nowemu wydawcy tego, co od nas kupił. Po jej zakończeniu zastanowimy się nad strategią spółki, której nazwę będziemy musieli zmienić. Na pewno będziemy chcieli kontynuować wydawanie tytułu „Psychologia w Szkole” - twierdzi Bogdan Białek.

Na temat szczegółów transakcji oraz powodów sprzedaży „Charakterów” jego dotychczasowy wydawca i redaktor naczelny nie chciał mówić. - To dobry biznes dla nas i dla nowego wydawcy - zapewnił Bogdan Białek.

Forum Media Polska wydaje czasopisma dotyczące edukacji, medycyny, BHP i produkcji, budownictwa i nieruchomości, zdrowia i urody oraz administracji i zarządzania. W portfolio wydawcy jest m.in. dwumiesięcznik „Psychologia w Praktyce”. Do zamknięcia tego wydania Forum Media Polska nie odpowiedziało na nasze pytania dotyczące przyszłości pisma „Charaktery”.

W listopadzie 2019 roku sprzedaż ogółem miesięcznika "Charaktery" wyniosła 16 774 egz. (dane ZKDP).

(PAZ, 14.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.