Dział: INTERNET

Dodano: Luty 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO Max wyemituje dokument o molestowaniu w branży muzycznej

"On the record" trafi na platformę HBO Max (screen: Youtube/ HBO Max)

Amerykańska sieć HBO zapowiedziała, że przejęła po Apple TV+ film "On the record" o molestowaniu seksualnym w branży muzycznej. Dokument zostanie pokazany na platformie HBO Max, której start zapowiadany jest na maj.

Film dokumentalny opowiada historię Drew Dixon. W 2017 roku wydała ona oświadczenie, że Russell Simmons, producent muzyki hip-hopowej i właściciel wytwórni Def Jam Recordings, zgwałcił ją w swoim nowojorskim domu w 1995 roku. W filmie wypowiada się jeszcze kilka kobiet również skrzywdzonych przez Simmonsa. Film miał znaleźć się na platformie Apple TV+, z którą od pewnego czasu współpracuje słynna prezenterka Oprah Winfrey, mająca tam swój talk-show. Winfrey została producentką wykonawczą filmu.

20 stycznia udzieliła jednak wywiadu stacji CBS, deklarując, że ona i Apple TV+ wycofują się z dystrybucji na skutek nacisków ze strony środowisk hip-hopowych i samego Simmonsa. W ubiegłym tygodniu film został pokazany na Festiwalu Sundance, gdzie zebrał bardzo dobre recenzje.

Teraz filmem zajmie się HBO. "On the record" trafi na platformę HBO Max, która zadebiutuje w maju.

(MAC, 05.02.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.