Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Styczeń 23, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

50 mln zł kary dla Polkomtelu za dodatkowe opłaty za streaming

Polkomtel zapowiada odwołanie od decyzji UOKiK (fot. Unsplash.com/Neonbrand)

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Polkomtel (Grupa Polsat) karę w wysokości ponad 50 mln zł, za to, że od 2013 do 2017 roku naliczał dodatkowe opłaty za streaming. Operator będzie się odwoływał.

Decyzja jest efektem zawiadomienia, że Polkomtel obciążał klientów, którzy mieli wykupiony dostęp do internetu w ramach usług Bezpieczny internet, Nielimitowany internet oraz Pakiet non stop, dodatkowymi opłatami za oglądanie treści multimedialnych czy słuchanie radia online. Urząd, powołując się na zasadę otwartego internetu, stwierdził, że w ramach posiadanego pakietu abonenci powinni mieć nieograniczony dostęp do wszystkich serwisów internetowych oferujących bezpłatną zawartość. Ponadto UOKiK wytknął Polkomtelowi, że dodatkowe opłaty nie były wyszczególnione na fakturze i widniały w pozycji: połączenia i SMS-y wykonane w kraju. 

- Nasi prawnicy analizują decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale nie zgadzamy się ani z treścią rozstrzygnięcia, ani z wysokością kary, więc na pewno się odwołamy - zapowiedział Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej w Grupie Polsat.

Galeria: Zdjęcia roku

(MNI, 23.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.