Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz i Marek Sekielscy z nagrodą im. Jana Kuciaka

Sekielscy są autorami filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu" (fot. materiały prasowe)

Bracia Sekielscy otrzymali nagrodę #AllForJan, upamiętniającą Jana Kuciaka, zamordowanego słowackiego dziennikarza.

Tomasz i Marek Sekielscy są autorami filmu dokumentalnego "Tylko nie mów nikomu", opisującego problem pedofilii wśród księży. Nagrodę otrzymali podczas pierwszej edycji konkursu #AllForJan, zorganizowanego przez Ringier Axel Springer Media. Nagroda im. Jana Kuciaka jest przyznawana dziennikarzom w Europie Środkowo-Wschodniej, którzy w swojej pracy zawodowej dochowują wierności wartościom, takim jak otwartość, odwaga i bezkompromisowość w relacjonowaniu tematów istotnych społecznie.

Jan Kuciak był słowackim dziennikarzem śledczym pracującym dla Aktuality.sk, serwisu informacyjnego Ringier Axel Springer na Słowacji. Został zamordowany wraz z narzeczoną Martiną Kušnirovą 21 lutego 2018 roku.

Nagrodę wręczono we wtorek, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Kapitule konkursowej przewodniczył Peter Bardy, redaktor naczelny Aktuality.sk.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(IKO, 22.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.