Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwają zapisy na warsztaty dziennikarskie: "Know-how: zdrowie i medycyna"

Magazyn "Press" po raz trzeci organizuje warsztaty z cyklu "Know-how". Ubiegłoroczne były poświęcone ekonomii i prawu

Magazyn „Press” i Allegro zapraszają na szkolenie dla dziennikarzy i redaktorów zajmujących się służbą zdrowia, medycyną, farmacją oraz ochroną środowiska – zarówno z mediów ogólnopolskich, jak też regionalnych i lokalnych.

Z badań wynika, że Polacy wciąż mało wiedzą o zdrowiu, ale ich zainteresowanie tematami związanymi z medycyną, farmacją czy opieką zdrowotną z roku na rok rośnie. Jest to związane nie tylko z coraz wyższą średnią długością życia, ale też modą na bycie fit. Dlatego przybywa audycji, artykułów i serwisów internetowych poświęconych szeroko rozumianym tematom zdrowotnym.

Odpowiadając na zapotrzebowanie redakcji, jak i samych dziennikarzy zajmujących się zdrowiem i medycyną, pierwsze tegoroczne warsztaty magazynu „Press” będą adresowane właśnie do nich.

Całodzienne warsztaty „Know-how: zdrowie i medycyna” dostarczą im wiedzy teoretycznej i praktycznej. Odbędą się 12 lutego 2020 roku w Warszawie w siedzibie Allegro (budynek Q22, Aleja Jana Pawła II 22).

Część praktyczną poprowadzą dziennikarki od lat zajmujące się zdrowiem Polaków i służbą zdrowia – Aleksandra Kurowska (do niedawna redaktor naczelna PolitykaZdrowotna.com) i Maria Zawała (Telewizja TVS). Uczestnicy warsztatów dowiedzą się od nich, jak odpowiedzialnie informować co jest zdrowe, a co na pewno takie nie jest, gdzie szukać wiarygodnych danych dotyczących finansowania ochrony zdrowia i związanych z nią regulacji prawnych, jak weryfikować wypowiedzi polityków na temat służby zdrowia i jak nie dać się zwieść nie zawsze uczciwemu PR koncernów farmaceutycznych oraz placówek medycznych.

W drugiej części szkolenia mecenas Paulina Kieszkowska-Knapik przedstawi prawne aspekty działalności aptek w internecie, a doktor nauk medycznych Piotr Soszyński opowie o cyfrowej transformacji, jaką przechodzi opieka zdrowotna, czyli m.in. o e-wizytach lekarskich i monitorowaniu zdrowia pacjenta przy użyciu urządzeń mobilnych.

Trzeci blok warsztatów poprowadzą blogerzy z Crazy Nauka - Aleksandra i Piotr Stanisławscy. Popularni dziennikarze naukowi zmierzą się z mitami o zdrowiu kreowanymi przez medycznych szarlatanów, pokażą, jak ich rozpoznać oraz jak nie stać się ich narzędziem. Rozprawią się też z kłamstwami i półprawdami na temat zanieczyszczenia środowiska i zmian klimatu. Po ich wystąpieniu uczestnicy warsztatu będą wiedzieć, jak informować o smogu, brudnej wodzie czy rozprzestrzenianiu się nowych chorób, żeby zainteresować, ale nie przerazić.

Uczestnicy warsztatów współorganizowanych przez Allegro w ramach współpracy w konkursie Grand Press Economy otrzymują certyfikat.

Partnerem wydarzenia jest Medicover.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy zamieszczamy na stronie poświęconej warsztatom.

Liczba miejsc jest ograniczona.

(CP, 16.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.