Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary na łącznie 34,9 mln zł

UOKiK podał, że praktyki te polegały na utrudnianiu w trakcie trwania Euro 2016 roku przez Cyfrowy Polsat dostępu do niemieckich kanałów ZDF i Das Erste(fot. Uefa.com)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Cyfrowy Polsat dwie kary na łącznie 34,92 mln zł za praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów.

Urząd poinformował, że praktyki te polegały na utrudnianiu w trakcie trwania mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2016 roku przez Cyfrowy Polsat dostępu do niemieckich kanałów ZDF i Das Erste, na których również transmitowano Euro 2016. Jak opisał UOKiK, Cyfrowy Polsat usunął stacje z listy programów dostępnych za pośrednictwem dekodera przy pomocy funkcji automatycznego wyszukiwania, podczas gdy konsumenci na podstawie dotychczasowej praktyki Cyfrowego Polsatu mogli mieć przekonanie, iż w trakcie trwania Euro 2016 będą mieć dostęp do kanałów ogólnodostępnych na dotychczasowych zasadach.

UOKiK za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów uznał również działanie Cyfrowego Polsatu polegające "na niepełnym i nierzetelnym informowaniu konsumentów" w odpowiedziach na zgłoszenia dotyczące zmian w dostępności ZDF i Das Erste w trakcie trwania Euro 2016 o istocie wprowadzonych przez spółkę zmian oraz niewskazywaniu na istniejący sposób uzyskania dostępu do tych kanałów.

Cyfrowy Polsat może odwołać się od decyzji UOKiK do sądu.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(KOZ, 03.01.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.