Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 23, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

CD Projekt porozumiał się z Andrzejem Sapkowskim w kwestii praw do Wiedźmina

Przed rokiem Andrzej Sapkowski domagał się od CD Projekt zapłaty 60 mln zł dodatkowego wynagrodzenia (screen: YouTube.com/Netflix Polska)

CD Projekt SA podpisała z pisarzem Andrzejem Sapkowskim porozumienie „wzmacniające i pieczętujące współpracę” - poinformowano w komunikacie giełdowym.

Z informacji podanych przez CD Projekt wynika, że spółka porozumiała się z pisarzem w kwestii praw do korzystania ze stworzonej przez niego postaci Wiedźmina. „Podpisane porozumienie nadaje spółce nowe prawa oraz potwierdza posiadane prawa do eksploatacji uniwersum Wiedźmina w obszarze gier wideo, komiksów, gier tradycyjnych oraz merchandisingu” - informuje CD Projekt. Szczegółów nie ujawniono.

W październiku 2018 roku prawnicy reprezentujący Andrzeja Sapkowskiego przesłali do CD Projekt pismo, w którym pisarz domagał się od spółki zapłaty dodatkowego wynagrodzenia 60 mln zł za wykorzystanie postaci Wiedźmina w kolejnych częściach gier. W ocenie spółki żądanie było bezpodstawne. Sapkowski przed laty odsprzedał prawa autorskie CD Projektowi za 35 tys. zł.

W trzecim kwartale spółka CD Projekt zanotowała 14,9 mln zł zysku netto, czyli o 3,8 proc. mniej, niż rok temu.

Galeria: Gala Grand Press 2019

(PAZ, 23.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.