Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 19, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: dziennikarze "Polityki" i "Gazety Wyborczej" nie zniesławili TVP

Sąd w pierwszej instancji orzekł, że Ewa Siedlecka i Wojciech Czuchnowski w swoich komentarzach nie zniesławili TVP (fot. Adam Guz/Press; YouTube/Agencja AIP)

Ewa Siedlecka ("Polityka") i Wojciech Czuchnowski ("Gazeta Wyborcza") zdaniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli nie zniesławili TVP komentarzami po zabójstwie Pawła Adamowicza.

Sąd w Warszawie zdecydował o umorzeniu postępowania w sprawie, w której TVP oskarżyła dziennikarzy o pomówienie. Zdaniem TVP Ewa Siedlecka i Wojciech Czuchnowski złamali art. 212 Kodeksu karnego w komentarzach, jakie opublikowali na początku roku w kontekście zabójstwa prezydenta Gdańska.

Wojciech Czuchnowski po śmierci prezydenta Gdańska napisał na Twitterze: ”Zabójca Pawła Adamowicza ostatnie lata spędził w zakładzie karnym. Odkąd rządzi PiS, w placówkach publicznych puszcza się tylko TVP. Jest więc dosyć jasne jaki przekaz do niego docierał. Aż dotarł…”.

”Jeśli więc coś kształtowało wizję Polski Stefana W. w ostatnich latach, to raczej »Wiadomości«. I rządowa telewizja ze słynnym programem »Minęła Dwudziesta« (…)” - pisała na blogu Ewa Siedlecka.

Jak pisze OKO.press, sąd "ich krytyczne wypowiedzi zakwalifikował jako krytykę przekazu medialnego TVP". Orzeczenie nie jest prawomocne.

Galeria: Najpopularniejsze hasła w Google w 2019 roku

(MNI, 19.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.