Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 16, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ogłoszono laureatów VII edycji Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej

W kategorii Najlepszy materiał dziennikarski zwyciężyli Tomasz i Marek Sekielscy (screen YouTube/Onet News)

Tomasz i Marek Sekielscy, Katarzyna Surmiak-Domańska i sędzia Paweł Juszczyszyn zostali laureatami VII edycji Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Podczas gali odczytana została wiadomość od redaktora naczelnego polskiej edycji "Newsweeka” Tomasza Lisa, który w ubiegłym tygodniu trafił do szpitala.

W kategorii Najlepszy materiał dziennikarski zwyciężyli bracia Sekielscy za film dokumentalny "Tylko nie mów nikomu".

Nagrodę za najlepszą książkę dostała Katarzyna Surmiak-Domańska za "Kieślowski Zbliżenie”.

Nagrodę specjalną za działalność publiczną otrzymał sędzia Paweł Juszczyszyn, który został niedawno zawieszony w wykonywaniu obowiązków sędziego w związku z tym, że powołując się na orzeczenie TSUE, zażądał od Kancelarii Sejmu ujawnienia list poparcia dla kandydatów do nowej KRS. W reakcji na ten krok napisał na Facebooku: "Apeluję jeszcze raz do sędziów: Nie dajcie się zastraszyć! Bądźcie niezawiśli i odważni!".

Po raz pierwszy w historii konkursu przyznane zostało też specjalne wyróżnienie, które trafiło do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Tomasz Lis: "Przede mną długa, żmudna rehabilitacja"

Nagrody zostały wręczone podczas gali, która odbyła się 15 grudnia w Warszawie. W trakcie uroczystości zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek" Dariusz Ćwiklak odczytał wiadomość od redaktora naczelnego Tomasza Lisa: "Przede mną długa, żmudna rehabilitacja, jestem totalnie zdeterminowany, by zrobić absolutnie wszystko, by wrócić do zdrowia, pełni sił, pełnej sprawności i do was tak szybko, jak się da”.

Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej jest wspólną inicjatywą tygodnika „Newsweek Polska” i Fundacji im. Teresy Torańskiej. Misją konkursu jest propagowanie kultury słowa w życiu publicznym oraz promowanie autorów znaczących materiałów dziennikarskich i postaw prospołecznych.

Galeria: Kulisy sukcesu "Tylko nie mów nikomu"

FILM „KLER”

(MNI, 16.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.