Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 12, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis trafił do szpitala, "wszystko jest pod kontrolą"

Tomasz Lis trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie (fot. archiwum "Press")

Tomasz Lis, redaktor naczelny „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska), trafił we wtorek do szpitala w Olsztynie. Jego żona Hanna Lis zapewnia, że dziennikarz "ma się dobrze" i "wszystko jest pod kontrolą". Redakcja tygodnika nie informuje, czy ze względu na jego nieobecność planowane są zmiany organizacyjne. W mediach społecznościowych wielu ludzi mediów życzy dziennikarzowi zdrowia. 

Jak podały lokalne media, Tomasz Lis pojechał do Olsztyna przeprowadzić wywiad z sędzią Pawłem Juszczyszynem. Serwis Olsztyn.wm.pl napisał, że poczuł się źle i trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. O sprawie poinformowały media ogólnopolskie, w tym portale Tvp.info i Polsatnews.pl. 

W środę późnym wieczorem żona Tomasza Lisa napisała na Twitterze: "Tomek ma się dobrze i dziękuje za Wasze wyrazy wsparcia i sympatii. Wszystko jest pod kontrolą, a informacje o rzekomym »stanie ciężkim« są całkowicie nieprawdziwe" - podkreśliła Hanna Lis. 

Agnieszka Skrzypek-Makowska, communications manager Ringier Axel Springer Polska, nie udziela informacji w sprawie pracy redakcji "Newsweeka" pod nieobecność redaktora naczelnego. - Nie komentujemy tej sytuacji - powiedziała jedynie. Poszczególne wydania mają swoich redaktorów prowadzących.

Skrzypek-Makowska informuje, że zaplanowana na niedzielę VII edycja Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej odbędzie się bez żadnych zmian. Tomasz Lis był jednym z dziesięciu członków kapituły konkursu.

Tomaszowi Lisowi na Twitterze zdrowia życzyli w środę dziennikarze i politycy. "Tomku, trzymaj się i szybko wracaj do zdrowia" - napisał Tomasz Sekielski. "Im bardziej się z kimś spieram, tym bardziej życzę mu zdrowia, więc dużo zdrowia dla @lis_tomasz" - dodał Michał Szułdrzyński, wicenaczelny "Rzeczpospolitej". "Często się tu spieramy, ale dziś trzymam mocno za Tomka kciuki - wracaj szybko do zdrowia i na Twittera!" - podkreślił Leszek Jażdżewski, redaktor naczelny "Liberte!".

(CP, 12.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.