Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 13, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kataryna z felietonami w weekendowym magazynie "Rzeczpospolitej"

Kataryna od 2013 roku współpracowała z "Tygodnikiem do Rzeczy" (screen: YouTube/Fakty RMF FM)

Blogerka polityczna Kataryna rozpoczęła współpracę z "Plus Minus", weekendowym magazynem "Rzeczpospolitej" (Gremi Media).

Pierwszy jej felieton ukaże się w najnowszym wydaniu magazynu. Od 2013 roku Kataryna (to pseudonim Katarzyny Sadło, ekspertki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) pisała felietony do "Tygodnika do Rzeczy" (Orle Pióro). W poniedziałek blogerka napisała na Twitterze, że jej felieton "Dzieci gorszego sortu" został "odrzucony jako sprzeczny z linią redakcji". "W związku z tym zrezygnowałam z dalszej współpracy" – dodała.

Felieton opisywał problemy par jednopłciowych, które chciałyby zarejestrować się w Polsce jako rodzice dziecka. Niedawno na wpisanie do ksiąg aktu urodzenia dziecka, którego rodzicami są dwie matki, nie zgodził się Naczelny Sąd Administracyjny.

"Kataryna jest indywidualistką, blogerką niepokorną, czemu nie raz dawała wyraz. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej doświadczonych obserwatorek życia politycznego w Polsce. Zaproponowaliśmy jej współpracę, bo chcemy pokazywać w »Rzeczpospolitej« różne punkty widzenia. U nas zawsze jest miejsce dla autorów żywo komentujących polską rzeczywistość, jednocześnie niezwykle merytorycznych i dociekliwych" - mówi cytowany w komunikacie Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny magazynu "Plus Minus" i wicenaczelny "Rz".

Galeria: Gala Grand Press 2019

(JSX, 13.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.