Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kataryna zrezygnowała ze współpracy z "Tygodnikiem do Rzeczy"

Kataryna zamieściła felieton na swoim blogu (screen: Kataryna.net)

"Tygodnik do Rzeczy" (Orle Pióro) nie zgodził się na felieton Kataryny o problemach prawnych dzieci, których rodzicami są osoby tej samej płci. Blogerka poinformowała, że zrezygnowała z dalszej współpracy z tytułem.

Kataryna (to pseudonim Katarzyny Sadło, ekspertki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego) w poniedziałek napisała na Twitterze, że jej felieton "Dzieci gorszego sortu" został "odrzucony jako sprzeczny z linią redakcji". "W związku z tym zrezygnowałam z dalszej współpracy" - dodała. W rozmowie z "Presserwisem" Kataryna zapowiedziała, że będzie próbowała nawiązać współpracę z innym tytułem. Nie zdradziła jednak szczegółów.

Jak przekazała nam Alicja Pater z biura prasowego PMPG Polskie Media SA (większościowy udziałowiec wydawcy tygodnika), wydawnictwo i redaktor naczelny tygodnika Paweł Lisicki nie komentują sprawy.

Felieton opisuje problemy par jednopłciowych, które chciałyby zarejestrować się w Polsce jako rodzice dziecka. Niedawno na wpisanie do ksiąg aktu urodzenia dziecka, którego rodzicami są dwie matki, nie zgodził się Naczelny Sąd Administracyjny. Kataryna zamieściła felieton na swoim blogu.

Kataryna współpracowała z tygodnikiem od 2013 roku.

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

(JSX, 10.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.