Dział: REKLAMA

Dodano: Grudzień 10, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa K2 szuka prezesa, Paweł Wujec na giełdzie nazwisk

Paweł Wujec z końcem roku kończy pracę w Agorze (fot. materiały prasowe)

Rada nadzorcza wybierze nowego prezesa Grupy K2. Na giełdzie nazwisk osób, które mogą objąć to stanowisko, wymieniany jest Paweł Wujec, dyrektor segmentu internet, który wraz z końcem roku odejdzie z Agory.

Stanowisko prezesa Grupy K2 było nieobsadzone od sierpnia 2019 roku, kiedy z firmą rozstał się wieloletni prezes Tomasz Tomczyk. Wówczas na funkcję prezesa zarządu Grupy K2 na trzy miesiące został oddelegowany Janusz Żebrowski, założyciel i główny udziałowiec, a także były prezes agencji. Obowiązki prezesa przestał pełnić z końcem listopada.

W środę odbędzie się posiedzenie rady nadzorczej, na którym ma zostać wybrany nowy prezes Grupy K2. Jak dowiedział się "Presserwis", na giełdzie nazwisk kandydatów na to stanowisko wymieniany jest Paweł Wujec. Czy ma szansę zostać nowym prezesem Grupy K2? - To są decyzje rady nadzorczej, których nie będę komentował – mówi tylko Janusz Żebrowski, który jest również wiceprzewodniczącym rady nadzorczej K2 Internet. - Nie komentuję – ucina rozmowę Wujec.

Paweł Wujec został dyrektorem segmentu internet w Agorze w 2012 roku, od lutego 2019 roku zajmował się nadzorem właścicielskim nad internetowymi spółkami zależnymi Agory. Pracę w Agorze rozpoczął w 1992 roku – był m.in. zastępcą kierownika działu gospodarczego "Gazety Wyborczej", a także przez trzy lata odpowiadał za dział promocji nakładu gazety. Informacja o jego odejściu z Agory pojawiła się w październiku. "Chcę spróbować czegoś nowego" - tłumaczył wówczas.

Grupa K2 Internet po trzech kwartałach 2019 roku miała 76,4 mln zł przychodów ze sprzedaży usług (75,7 mln zł w tym samym okresie 2018 roku) i stratę netto 2,19 mln zł (w tym samym okresie 2018 roku spółka zanotowała zysk 1,04 mln zł).

W skład Grupy K2 wchodzą agencja reklamowa K2 i agencja marketingu precyzyjnego K2 Precise, a także software house Fabrity, usługodawca chmurowy Oktawave i K2Bots.AI – dostawca chatbotów opartych na sztucznej inteligencji oraz nowo powstała agencja Commerce Sherpas.

Galeria: Złote Globy 2020 - nominacje

(IKO, 10.12.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.