Dział: INTERNET

Dodano: Październik 24, 2019

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paweł Wujec odchodzi z Agory po ponad 28 latach pracy

- W Agorze spędziłem całe dorosłe życie. Chcę spróbować czegoś nowego - mówi Paweł Wujec (fot. materiały prasowe)

Paweł Wujec, dyrektor segmentu internet, z końcem roku odejdzie z Agory - dowiedział się "Presserwis". Pracował tam od 1991 roku, był jednym z twórców portalu Gazeta.pl.

- To jest moja decyzja. W Agorze spędziłem całe dorosłe życie. Chcę spróbować czegoś nowego i sprawdzić się w innym otoczeniu. Rozstajemy się w przyjaźni, zawsze będę Agorze kibicować - mówi Paweł Wujec. - Znam się na internecie, więc to, co będę robił w przyszłości, będzie związane z internetem - dodaje.

Dyrektorem segmentu internet Paweł Wujec został w 2012 roku, ale od lutego 2019 roku zajmował się nadzorem właścicielskim nad internetowymi spółkami zależnymi Agory. W koncernie będzie pracować do końca roku.

- Coś się dzisiaj skończyło - komentuje odejście Pawła Wujca prezes Wirtualnej Polski Jacek Świderski, który nazywa go "człowiekiem legendą" i "twórcą internetu w Agorze". - Z pierwszego zaciągu internetowego, z którego niewielu już nas zostało. Zaczynał razem z nami. Konkurowaliśmy dwie dekady. Mogę tylko podziękować za to, za styl, za klasę i życzyć Pawłowi powodzenia w realizacji nowych planów. Mam nadzieję, że w polskim internecie - opowiada Świderski.

- Po tylu latach pracy w Agorze wypadało coś zmienić, pewnie też to czuł. Z drugiej strony korporacja potrzebowała jakiejś świeżości. I tak to jest nieżyciowy na dzisiejsze czasy wynik, powiedziałbym japoński, bo tam się pracuje do końca życia w jednej firmie - mówi przedsiębiorca internetowy Rafał Agnieszczak. - Od jakiegoś czasu był na bocznym torze, więc z perspektywy firmy wiele się nie zmienia - dodaje Agnieszczak.

Paweł Wujec z Agorą związany jest od 1991 roku, kiedy był na stażu. Pracę w Agorze rozpoczął w 1992 roku. Początkowo pracował jako dziennikarz w dziale gospodarczym "Gazety Wyborczej". W latach 1995-1998 był zastępcą kierownika działu gospodarczego "GW", przez następne trzy lata odpowiadał za dział promocji nakładu gazety. W 2001 roku trafił do segmentu internet Agory. W 2008 roku został szefem portalu Gazeta.pl, którego był jednym z twórców.

Obowiązki Pawła Wujca przejmą Barbara Rudnicka (dyrektor ds. rozwoju biznesu internetowego) i Jakub Bojan (dyrektor inwestycyjny), którzy będą odpowiadać za współpracę ze spółkami internetowymi grupy. Rudnicka ma współpracować z: ROI Hunter, Online Technologies HR, Hash.fm i Yieldbird, a Bojan - z Domiporta i GoldenLine.

We wrześniu serwisy Grupy Gazeta.pl odwiedziło 15,5 mln użytkowników, a stronę główną Gazeta.pl - 4,77 mln internautów (badanie PBI/Gemius)

Segment internet w pierwszym półroczu 2019 roku przyniósł Agorze 86,1 mln zł przychodów (o 0,7 proc. mniej niż rok wcześniej), z czego 76,3 mln zł ze sprzedaży reklam internetowych (wzrost o 0,9 proc.).

(KOZ, 24.10.2019)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.